Pleťové vody či tonika - co vlastně jsou a k čemu se používají

27.03.2021

Velkým pomocníkem v péči o pleť, a přitom tak málo používaný ženami, je pleťová voda, hydrolát nebo tonikum. Každý to nazývá jinak, ale použití mají totožné. Je to velmi často vynechávaný krok a přitom, když se používá, tak může ba pleti být velkým pomocníkem.

Pleťové tonikum je vodové konzistence, které plní dva hlavní účely. Prvním je odstranění zbytků nečistot po odlíčení, které na pleti mohly zůstat a tím druhým je vyrovnání pH pokožky.

Tonika velmi rychle dokáží proniknout do pleti, dodají ji hydrataci a odstraní i případné odumřelé kožní buňky.

Po odlíčení hrají velkou roli v tom, že upravují pH pleti, aby pokožku připravily na další krok. Spousta odličovacích produktů totiž pH pokožky mění, tonikum ho naopak vyrovná. Dříve se používaly alkoholové nebo adstringentní vody, které pleť hodně vysušovaly nebo i dráždily. Výzkumy a technologiemi přišly ba trh tonika, která jsou šetrná, bez alkoholu a pleť zklidňují i hydratují a jsou tedy mnohem jemnější. A hlavně, poradí si s každým typem pleti. 

Tonikum je krok, který připraví pleť k tomu, aby získala plnou výživu ze sér a krémů, které budou v péči následovat. Při pravidelném používání si všimnete, že vaše pleť je zdravější, může se výrazně zlepšit vzhled pórů, pleť je více vláčná a zhydratovaná.

Tonik je celá řada, na výběr jsou k hydrataci, zklidnění, rozjasnění, ale také na problematickou či mastnou pleť.

U nás je můžete najít v kategorii Pleťové vody, kde máme široký výber.

Jejich použití je velmi jednoduché. Pokud používáte tonikum s rozprašovačem, můžete aplikovat přímo na pleť a jemně vklepat, nebo nanést na vatový tamponek a potřít přímo pleť.

Je to opravdu velmi snadný, jednoduchý krok, který osvěží a zároveň i příjemně voní.

Když budete tonikum používat, vaše pleť to opravdu ocení a vy také, protože pleť bude daleko zdravější a hezčí.