Pleťová séra

17.03.2018

V dnešním blogu bych vám ráda napsala něco o pleťových sérech, která nabízejí způsob, jak zefektivnit péči o pokožku. Na rozdíl od krémů totiž obsahují mnohem větší množství aktivních látek.  V jejich složení nenajdete minerální oleje a vazelínu. Jejich funkce se od krémů liší, a proto tyto složky nepotřebují. Z toho vyplývá, že nenahrazují krémy. Sérum má lehkou texturu do níž se vejde obrovské množství aktivních látek. Jsou plná antioxidantů, peptidů, kyseliny hyaluronové, rozjasňujících látek a vitamínů. Můžete je používat po celý rok.

Sérum se používá pod krém na odlíčenou pleť a to ráno i večer. Při dlouhodobém působení séra zůstává pokožka zásobena blahodárnými látkami, které ji chybí pro dokonalé fungování. Sérum dokáže problémy s pletí vyřešit rychle, ale je třeba jej používat pravidelně. Na používání séra není nikdy ani brzo, ani pozdě. Prevence je samozřejmě mnohem lepší způsob, ale sérum dokáže do jisté míry napravit vzniklé chyby při péči o pleť.

Jen pro zajímavost, séra obsahují až 70% aktivních látek, zatímco denní krémy pouhých 5%. Pleťová séra podporují účinky krému a živiny z něj se dostanou do hlubších vrstev pokožky. Krémy mají často větší molekuly než séra a proto neproniknou tak hluboko do pleti jako molekuly séra.

Sérum lze použít i na mastnější pleť, nemusíte mít obavu, že vás bude mastit a zatěžovat pokožku. Séra na mastnější pleť totiž obsahují látky jí prospěšné, jako např. levandule, aloe vera, okurku, měsíček, šípkový olej nebo mátu peprnou.

Důležitou věcí, kterou bych měla zmínit je i to, že nyní již existuje spousta výrobků, které můžete na trhu zakoupit. Nebojte se kombinovat výrobky od různých značek a různých kosmetických řad. Ne vždy je potřeba řešit jen jeden problém na pleti a právě v tom vám sérum určitě pomůže. Můžete tedy požít např. sérum na hydrataci pleti a k tomu krém, který již má anti-age účinek. Nebo zmatňující sérum na mastnější pleť a hydratační krém. Je opravdu jen na vašem uvážení, jak si kosmetické výrobky zkombinujete. 

Za sebe používání séra rozhodně doporučuji, vyplatí se do něj investovat a na pleti rozhodně poznáte rozdíl. Jen je důležité pravidelné používání.

Jana