Oční krémy

05.03.2018

V dnešním článku vám nebudu psát, co přesně používat, ale hlavně proč to používat. Všechny určitě víte, že pleť v obličeji nemá všude stejnou tloušťku, a že jsou místa, která si zaslouží jinou péči. Ano, jsou to oči. Pleť v oblasti očí obsahuje nejméně kolagenu i mazových žláz a proto nejrychleji stárne a tvoří se vrásky.

Oko je nejen okno do duše, ale také estetický doplněk, který dokáže prozradit vaši náladu a rozpoložení. Pokud vypadáme unaveně a nemocně, je to v první řadě vidět na očích. Pleť v okolí očí je daleko jemnější a křehčí, než na zbytku obličeje, tudíž nejdříve ztrácí vodu a tvoří se vrásky.

Oční krémy můžeme rozdělit na 3 základní druhy. Na citlivé oči, pro hydrataci a na vrásky. Pokud patříte k těm, které mají hodně citlivou pleť a oči, určitě vám udělá dobře, když použijete krém na citlivé oči. Pokud ještě nechcete řešit vrásky použijete krém pro hydrataci v okolí očí. A v případě, že jste již v situaci, kdy chcete potlačit známky stárnutí, použijte protivráskové krémy. 

Často se setkáváme i s tmavými kruhy, nebo váčky pod očima. Ty vznikají v důsledku prosvítání cév přes kůži a nesprávnou péčí. Když je v oblasti očí dobrá mikrocirkulace, tak nedochází k zadržování vody, funguje dobře krevní oběh a nevznikají otoky a kruhy pod očima. 

Oční krémy mají daleko lehčí konzistenci než krémy pleťové a bývají často bez parfemace právě k předcházení podráždění očního okolí. Když budete používat oční krémy, pleť bude daleko lépe okysličená, bude jemná, hydratovaná, bez nežádoucího zabarvení a případnou přemírou vrásek. 

Krémy obsahují řadu aktivních látek, které pokožku zvláčňují, hydratují, vyživují a navíc zpevňují, tudíž je v nich vše směřoáno k redukci vrásek. Krémy na oči by měly obsahovat pár základních složek jako např. výtažky z mořskcýh řas, které prokazatelně zpomalují stárnutí kůže, dále přírodní oleje jako avokádový, jojobový, sezamový a vitamíny a antioxidanty. Důležitá je také kyselina hyaluronová, která stimuluje produkci kolagenu. 

I v tomto případě platí, že než konkrétní krém či přípravek zakoupíte, určitě si projděte jeho složení a účinné látky, aby jste opravdu koupili krém, který vám pomůže pečovat o vaši pleť efektivně a účinně. A v případě, že si nejste 100% jistí, který přípravek zvolit, nebojte se konzultovat své potřeby s odborníkem.

Jana