Milie

10.11.2018

Milie jsou menší bílé pupínky na pleti, které se tvoří v každém věku nejčastěji v okolí očí. Jsou to odumřelé kožní buňky zachycené pod povrchem kůže. Milie jsou zcela neškodné, ale je obtížné se jich zbavit. Při špatném způsobu odstranění si ženy častokrát mohou na pleti více ublížit. Pokud se chcete milií bezpečně zbavit, nechejte jejich odstranění na kosmetičce nebo dermatoložce.  

Protože milie je úplně něco jiného než akné, nestačí ji jen vymáčknout. Milie vyžaduje zákrok s pomocí jehly, jinak se jich nezbavíte. Je nutné dodržovat určitá hygienická pravidla, pokud se do odstranění pustíte sami doma, jinak si můžete zanést infekci, udělat jizvyčky nebo stroupky. Je tedy nutné použít sterilní jehlu, mít odlíčený obličej, udělat drobnou trhlinu v místě milie a jemným tlakem vytlačit milii ven. Ne vždy to může vyjít hned, chce to chvilku cviku. Při nesprávném provedení si můžete udělat zmíněnou jizvu. 

Tvorbu milií můžeme ovlivnit. Je dobré dbát na správnou hygienu a pravidelné odlíčení pleti. Jednou za čas můžete použít doma i peeling a nebo si nechat udělat celkovou kosmetiku v salonu.
Je dobré se vyhýbat minerálním olejům (o nich jsem psala v článku o parafinu), které se špatně vsakují do pokožky a vytváří vrstvu, která ucpává pleť. Další takovou látkou, kterou kůže ne dobře snáší jsou silikony. Zkuste tedy přejít na přírodní produkty, které kůže dobře vstřebává a pokožka tak může dýchat. Milie se mohou i přes to všechno tvořit, ale ne v takové míře.