Kosmetické oleje

09.07.2018

Kosmetické oleje se v současné době staly naprostým hitem v péči o pleť. Já bych vám je ráda trochu blíže představila a rozeberala. Proč jsou tak jiné a jak účinkují na pleti? Pleťové oleje jsou vhodné jak na obličej, tak i na celé tělo. Neobsahují chemii a stačí ho opravdu trošku. Co se týče hydratace a výživy, strčí do kapsy jakýkoli krém. Jsou ale i takové ženy, které oleje neznají, neumí používat a proto zůstanou věrné krému. 

Pleťový olej má spoustu výhod. Můžete ho používat na den i na noc, takže vám stačí jedna lahvička. Zpravidla se hodí i jako oční krém, protože má čistě přírodní složení a je mastný. Bývá to hotový balzám i pro citlivou pokožku a pokožku očí. Pokud si budete kupovat pleťový olej, dbejte na složení, aby bylo čistě přírodní. Některé firmy míchají oleje třeba s minerálními oleji, které jsou vyrobeny z ropy (už jsem popisovala v některém ze svých předchozích článků), nebo do nich dávají silikony. Další důležitá věc je balení. Oleje by měly být baleny v tmavém skle, které je chrání před žluknutím a kazivostí. Žluknutý olej poznáte tak, že změní barvu i vůni. 

Pár důvodů, proč je olej dobré používat:

  • zpomaluje stárnutí - to díky antioxidantům a vitaminu E
  • zvyšuje schopnost regenerace
  • odličuje - dokáže odlíčit z pokožky nečistoty rozpustné jak ve vodě tak v tucích, neodmašťují a zachovávají přirozený lipidový film
  • dodává do těla přírodní látky - oleje obsahují omega 3 a 6 mastné kyseliny, které si naše pokožka neumí sama vyrobit a to je pro její zdravé fungování zásadní

Každý typ pleti může olej použít, jak suchá tak mastná. Vždy záleží na tom, jaký olej vyberete. Pokud si nejste jisti, nechejte si poradit od odborníka, každá pleť potřebuje něco jiného. 

Kosmetické oleje jsou opravdu malý velký zázrak, přesvědčte se sami, nebuďte k nim hned skeptické, třeba si je také zamilujete. Je spousta firem, které oleje prodávají a jsou dobře dostupné, nebývají zpravidla ani drahé, záleží na značce. Není nutné kupovat olej za tisíce, stejně tak dobře bude účinkovat i olej za řádově stokoruny. 

Snad vám článek pomůže k rozhodnutí :-)