Každodenní odličování pleti

14.01.2018

Odličování make-upu je jednou z nejčastějších a nejdůležitějších procedur, kterou pečujete o svoji pleť. Někdo by mohl říci, že mu pro odlíčení stačí pouze voda, ale není to tak. Určitě nestačí. Pokud chcete mít pleť zdravou a hezkou, musíte se o ni starat.

Na pleť působí mnoho vnějších faktorů, jako např. prach, saze, plyny a zplodiny z vozidel a spousta vnitřních jako jsou maz a pot, které jsou zachycené na ochranném filmu pokožky. Tento film je slabě kyselý, chrání před mikrobiální nákazou, úbytkem vody v pleti a částěčně i před UV zářením. 

Pleť je potřeba minimálně 2x denně odlíčit. Pokud neodličujete pleť více než 3x denně, určitě to není škodlivé, protože ochranný film se dokáže na pleti po 3 hodinách opět vytvořit a chránit ji. Odličujte tedy pleť ráno i večer, ať už tonikem, micelární vodou, mlékem nebo gelem. Večer by mělo být odlíčení vždy důkladnější, aby mohla v noci pleť regenerovat. Ráno je třeba odlíčit zbytky krémů, mazu, potu a šupinek, které přes noc na pleti ulpí. 

Jako záverečnou péči je dobré použít denní či noční krém na obličej. Ten přes den pleť chrání a připravuje na líčení a přes noc si z něj pleť bere potřebné látky.

V příštím článku Vám podrobněji popíšu pleťové vody, mléka či gely. Proč a kdy je používat, jaký mají účinek na pleti, jak se rozdělují a proč jsou důležité.

Jana